Кръстословици
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Кръстословици

Енигматичен форум, всичко от А до Я за кръстословиците!
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

Share | 
 

 Предложения

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Pet
Admin
Pet


Предложения Empty
ПисанеЗаглавие: Предложения   Предложения Empty28th Май 2008, 05:39

Ако имате добра идея или интересна хрумка споделете я тук!
Върнете се в началото Go down
Георги Неделчев
ултрас
ултрас
Георги Неделчев


Предложения Empty
ПисанеЗаглавие: Предложение   Предложения Empty9th Юни 2008, 19:21

Както вече писах в "съставяне на кръстословица 9/7", смятам, че би било по-добре за повече евентуални участници да се увеличи размера на схемата на предлаганата кръстословица. Също така мисля, че е правилно и коректно към останалите, когато участник добавя дума/думи, да дава обяснение под схемата /дори когато е много лесна/.
Върнете се в началото Go down
Жоро
ултрас
ултрас
Жоро


Предложения Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предложения   Предложения Empty9th Юни 2008, 19:35

gn написа:
Както вече писах в "съставяне на кръстословица 9/7", смятам, че би било по-добре за повече евентуални участници да се увеличи размера на схемата на предлаганата кръстословица. Също така мисля, че е правилно и коректно към останалите, когато участник добавя дума/думи, да дава обяснение под схемата /дори когато е много лесна/.

Така тръгна - определение да се дава само когато думата е непопулярна, за се докаже, че не е измислена. Това, което предлагаш има смисъл, защото може да се следи кой кои думи е написал, а сега това е много трудно.
От друга страна, така някой случаен може да се сдобие с готови и описани кръстословици. Да си ги крадне, така да се каже. Вярно, че са малки, но какво пък.
Върнете се в началото Go down
Георги Неделчев
ултрас
ултрас
Георги Неделчев


Предложения Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предложения   Предложения Empty9th Юни 2008, 19:59

Жоро написа:
gn написа:
Както вече писах в "съставяне на кръстословица 9/7", смятам, че би било по-добре за повече евентуални участници да се увеличи размера на схемата на предлаганата кръстословица. Също така мисля, че е правилно и коректно към останалите, когато участник добавя дума/думи, да дава обяснение под схемата /дори когато е много лесна/.

Така тръгна - определение да се дава само когато думата е непопулярна, за се докаже, че не е измислена. Това, което предлагаш има смисъл, защото може да се следи кой кои думи е написал, а сега това е много трудно.
От друга страна, така някой случаен може да се сдобие с готови и описани кръстословици. Да си ги крадне, така да се каже. Вярно, че са малки, но какво пък.

Явно, че когато се прави кръстословица от повече хора, не може да има едномислие по регламента и детайлните подробности. Колкото до опасенията ви за присвояване от някого - бъдете по-ларж - какво пък нека повече хора решават "нашите" кръстословици.
Върнете се в началото Go down
Жоро
ултрас
ултрас
Жоро


Предложения Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предложения   Предложения Empty9th Юни 2008, 20:13

gn написа:
Явно, че когато се прави кръстословица от повече хора, не може да има едномислие по регламента и детайлните подробности.


Може да има единомислие, разбира се. Аз например съм съгласен с предложението ти (нали може на "ти" все пак Wink ). Просто отбелязвам, че така се развиха нещата. Трябва просто да се напишат няколко правила и всички да ги спазват.

gn написа:
Колкото до опасенията ви за присвояване от някого - бъдете по-ларж -
какво пък нека повече хора решават "нашите" кръстословици.

Suspect
Върнете се в началото Go down
Георги Неделчев
ултрас
ултрас
Георги Неделчев


Предложения Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предложения   Предложения Empty9th Юни 2008, 20:28

[quote="Жоро"]
gn написа:
Явно, че когато се прави кръстословица от повече хора, не може да има едномислие по регламента и детайлните подробности.


Може да има единомислие, разбира се. Аз например съм съгласен с предложението ти (нали може на "ти" все пак Wink ). Просто отбелязвам, че така се развиха нещата. Трябва просто да се напишат няколко правила и всички да ги спазват.
**************************************************************

Добре, но кой ще ги напише? Ако ше има правила, то те трябва да бъдат според мен професионални. Иначе ще се опорочи идеята.

**************************************************************
Върнете се в началото Go down
Жоро
ултрас
ултрас
Жоро


Предложения Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предложения   Предложения Empty9th Юни 2008, 20:34

Съгласен съм с теб.
Дай своите предложения и ще ги обсъдим, ако Пет няма нещо друго на ум.
Върнете се в началото Go down
Георги Неделчев
ултрас
ултрас
Георги Неделчев


Предложения Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предложения   Предложения Empty9th Юни 2008, 20:44

Жоро написа:
Съгласен съм с теб.
Дай своите предложения и ще ги обсъдим, ако Пет няма нещо друго на ум.
****************************************************************

Не е моя работа да определям правилата. Все пак сайта е на другиго и той решава кое как трябва да е.

****************************************************************
Върнете се в началото Go down
Pet
Admin
Pet


Предложения Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предложения   Предложения Empty9th Юни 2008, 21:16

И двамата сте прави, ще направя по-големи схеми, но не искам да задължавам хората да пишат определения за всички думи! Опасявам се, че така ще ги откажем от съставянето. Форумът тепърва ще се развива, надявам се, дано да дойдат повече хора и да има наистина реален интерес към този род игри! Правилата винаги може да се променят! Какво означава обаче те да са професионални, да спазваме средната дължина на думите да не е под 5 и процента на черните квадратчета да не е над 14, това ли? Wink Колкото да кражбите, не може да сме ларж, няма как, няма да позволя това! В черния списък вече съм вкарал два сайта, но това е друга тема, не е тук мястото и момента да се коментира. Arrow
Върнете се в началото Go down
Sponsored content




Предложения Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Предложения   Предложения Empty

Върнете се в началото Go down
 

Предложения

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Кръстословици :: За форума :: Новини от админа, въпроси и отговори, предложения-
Идете на: