Кръстословици
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Кръстословици

Енигматичен форум, всичко от А до Я за кръстословиците!
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

Share | 
 

 Руски гигант

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Pet
Admin
Pet


Руски гигант Empty
ПисанеЗаглавие: Руски гигант   Руски гигант Empty29th Май 2008, 03:29

Руски гигант Rusg10
Автор на тази кръстословица е В. Майоров, други подробности не знам, но по тази схема и баба може да се справи Very Happy Те така и съставят повечето руснаци, през буква, нещо като сплит.
Върнете се в началото Go down
Жоро
ултрас
ултрас
Жоро


Руски гигант Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Руски гигант   Руски гигант Empty29th Май 2008, 23:35

Техните кръстословици са подобни на английските. Не ги подценявай. В повечето случаи определенията не се като при нашите кръстословици (напр. "Град в България" или "Английски поет", въпреки че има и такива), а най-често игри на думи, с които се отгатват отговорите, допълване на поговорки и т.н. Така че съставянето им хич не е лесно. На английски този тип кръстословици се наричат cryptic и, както е известно, най-трудната се публикува в неделния брой на в. "Таймс". Решаването на тези кръстословици не е свързано с назубрянето на десетки непрекъснато повтарящи се определения, както е с нашите, а с разгадаването на игрите на думи, което си е яко раздвижване на мозъка. За тази цел трябва да има разнообразие от думи, и ето защо тези кръстословици имат много повече черни квадратчета.

Тук има информация за този рекорд и кратко интервю с автора на руски език, разбира се.
Върнете се в началото Go down
Pet
Admin
Pet


Руски гигант Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Руски гигант   Руски гигант Empty29th Май 2008, 23:57

Никого не подценявам Жоро, виждал съм и много добри работи от руски автори, казвам само какво ми е общото впечатление. А английските тип "криптограма" се правят в класическа схема и нямат толкова много черни квадратчета.
Върнете се в началото Go down
Жоро
ултрас
ултрас
Жоро


Руски гигант Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Руски гигант   Руски гигант Empty30th Май 2008, 00:03

Pet написа:
А английските тип "криптограма" се правят в класическа схема и нямат толкова много черни квадратчета.

Да не влизаме в излишни спорове, но ето.
Върнете се в началото Go down
Pet
Admin
Pet


Руски гигант Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Руски гигант   Руски гигант Empty30th Май 2008, 01:19

Прав си за схемата, мисълта ми беше, че при американците е стил да поднасят определенията по този начин независимо от вида на кръстословицата. Благодаря за инфото за Виктор Майоров!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content




Руски гигант Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Руски гигант   Руски гигант Empty

Върнете се в началото Go down
 

Руски гигант

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 

 Similar topics

+
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Кръстословици :: История на енигматиката :: Любопитни факти и рекорди-
Идете на: