Кръстословици
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Кръстословици

Енигматичен форум, всичко от А до Я за кръстословиците!
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

Share | 
 

 "360 забавни минути"

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Жоро
ултрас
ултрас
Жоро


"360 забавни минути" Empty
ПисанеЗаглавие: "360 забавни минути"   "360 забавни минути" Empty13th Август 2008, 01:08

Едно от най-уважаваните издания навремето. Избрах този брой, защото на корицата има сканди кръстословица чертана на ръка, а текстът в квадратчетата - написан на пишеща машина (макар и че не се вижда много добре). Няма име на съставител, но авторът е Методи Керелезов.
А в последния брой, който притежавам (6/1994), на стр. 15 има и публикувано сканди от нашия админ Пет.

"360 забавни минути" 13-08-10
Върнете се в началото Go down
Pet
Admin
Pet


"360 забавни минути" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "360 забавни минути"   "360 забавни минути" Empty14th Август 2008, 04:25

Наистина добро издание, в него имаше различни рубрики като "Млади творци", "Нови имена", "Отзиви, мнения, препоръки", "Гостува ни", теоретична част, упражнения за начинаещи, енигматичен речник и др. полезни за всеки съставител благинки, а за решавачите се провеждаше конкурс с парични награди. Освен с "360 забавни минути" ИК "Гео" присъстваше на пазара и с книжките "Забавен експрес", "Кет" и "Скандина", които от 94-95 г. започнаха да излизат като вестници предимно с големи сканди кръстословици (т.н. "чаршафи"). Изданията се редактираха от Екатерина и Ралица Майорови, а Методи Керелезов беше нещо като главен консултант, коректни хора, радвах се на добро сътрудничество с тях! Wink

"360 забавни минути" 36010
Върнете се в началото Go down
Жоро
ултрас
ултрас
Жоро


"360 забавни минути" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "360 забавни минути"   "360 забавни минути" Empty14th Август 2008, 12:34

Добри издания, но им куцаше разпространението. Май като на всичко от този период. Към редакцията валяха оплаквания от читатели, че не могат да намерят броеве. В Бургас се появяваха тук-там спорадично; дори бях абониран, и пак не ги получавах.
Пет, имаш ли представа коя година спряха да излизат? Довършиха ли Речника на енигматиката от "Кет", въобще успяха ли да довършат буква "А"?
Върнете се в началото Go down
Pet
Admin
Pet


"360 забавни минути" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "360 забавни минути"   "360 забавни минути" Empty14th Август 2008, 13:22

Жоро написа:

Пет, имаш ли представа коя година спряха да излизат? Довършиха ли Речника на енигматиката от "Кет", въобще успяха ли да довършат буква "А"?
Не знам кога спряха, последните издания които имам са от 1995 г. А речника как да го довършат, това което съм събрал от него е само до буква А, последната дума е Андерсън (Джон) - вокал, композитор и автор но текстовете на групата "Йес", може да са издали и още някой-друг брой, но при мен е до там.
Върнете се в началото Go down
gita56
фен
фен



"360 забавни минути" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "360 забавни минути"   "360 забавни минути" Empty15th Септември 2008, 12:45

Днес се регистрирах,защото видях любимото си издание "360 забавни минути". Много дължа на това списание.Участвах в конкурсните кръстословици,печелех награди и изпращах съста-
вени от мен.за които получавах хонорар.Бях много благодарна,защото ме караха да се чувст-
вам жив човек.В ровенето ми из речници и енциклопедии,бягах от болките и нещастието си.
Ще се издава ли отново,защо е спряно,желая да се абонирам.
Върнете се в началото Go down
Жоро
ултрас
ултрас
Жоро


"360 забавни минути" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "360 забавни минути"   "360 забавни минути" Empty15th Септември 2008, 15:11

Чудесно е, че има още някой, който си спомня за тези издания.
Това тук е представяне на най-добрите издания за енигматика от близкото минало. "360 забавни минути" е спряно преди повече от 10 години по много причини, главно финансови. И аз много бих искал да започнат да го издават отново, но едва ли ще стане.
Наистина издателите бяха прекрасни хора.
Върнете се в началото Go down
Pet
Admin
Pet


"360 забавни минути" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "360 забавни минути"   "360 забавни минути" Empty15th Септември 2008, 15:47

Гита, както Жоро написа не само "360 забавни минути", а и много други хубави издания отдавна ги няма. Аз също съм скептично настроен и не вярвам някои от тях да се появят отново, но знае ли човек, бъдещето ще покаже. Открих ваши кръстословици в изданията на "360 забавни минути", поздравления! Разбирам, че ви липсват, но единственото което можем да направим е да ги покажем, дължим им поне това малко признание!
Върнете се в началото Go down
rebus
фен
фен



"360 забавни минути" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "360 забавни минути"   "360 забавни минути" Empty10th Януари 2011, 19:19

Помня това издание, бях изрешевал доста кръстословици и ги бях складирал в кашони. За жалост обаче, въпросните кръстословици отидоха преди време за хартия. Много бих искал да видя още снимки на кръстословиците, върнахте ме в началото на моето енигматично хоби, когато бях още прохождащ кръстословичар. Laughing
Върнете се в началото Go down
Sponsored content




"360 забавни минути" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "360 забавни минути"   "360 забавни минути" Empty

Върнете се в началото Go down
 

"360 забавни минути"

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 

 Similar topics

+
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Кръстословици :: Критика, дискусии, издания :: Издания-
Идете на: