Кръстословици
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Кръстословици

Енигматичен форум, всичко от А до Я за кръстословиците!
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

Share | 
 

 Гигантска кръстословица

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Pet
Admin
Pet


Гигантска кръстословица Empty
ПисанеЗаглавие: Гигантска кръстословица   Гигантска кръстословица Empty14th Май 2008, 05:09

Мароканец създаде гигантска кръстословица с дължина над 2 метра

Гигантска кръстословица Markr10 Мароканецът Ларби Уазбир изготви най-голямата кръстословица в света, съобщи вчера АФП.

За осем месеца 31-годишният мъж успя да изработи кръстословица, дълга 2, 10 и широка 1,20 метра. Творението е на арабски език и се състои от 19 102 дефиниции по хоризонтала и 18 280 по вертикала.

Със своята кръстословица мароканецът би световния рекорд, поставен през 1982 г. от канадеца Робер Тюрко.

В кръстословицата фигурират най-вече въпроси от историята на Мароко и света, националните географски особености и световните забележителности.
„Нито една дума не се повтаря”, заяви с гордост Ларби Уазбир, като добави, че в кръстословицата му има и излишни черни квадратчета, защото изработването на „перфектна мрежа” е изключително трудно и се получава при кръстословици с по-малки размери.


Последната промяна е направена от Pet на 15th Май 2008, 04:14; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Pet
Admin
Pet


Гигантска кръстословица Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Гигантска кръстословица   Гигантска кръстословица Empty14th Май 2008, 05:17

Този материал е с дата 05.01.2006 г. и пак ми се виждат малко думите, всъщност те са повече от тази на бразилеца, но не знам дали е призната в Гинес. Бразилската пък е по-голяма на метри, ха, това е второстепенен показател за мен и не е толкова важен.
Върнете се в началото Go down
яна
супер фен
супер фен
яна


Гигантска кръстословица Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Гигантска кръстословица   Гигантска кръстословица Empty14th Май 2008, 21:50

Rolling Eyes ами пет твой ред е да биеш рекордите... lol!
Върнете се в началото Go down
Pet
Admin
Pet


Гигантска кръстословица Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Гигантска кръстословица   Гигантска кръстословица Empty14th Май 2008, 22:44

яна написа:
Rolling Eyes ами пет твой ред е да биеш рекордите... lol!


Ха ха, не ми се занимава сега, това е работа за безработни. Мисля, че един колега създаде много по-голяма от тези две, но нещо май не я признаха, ще потърся, в нета беше отразено. Аз съм започнал дълго сканди на сайта, но не се целя в рекорди.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content




Гигантска кръстословица Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Гигантска кръстословица   Гигантска кръстословица Empty

Върнете се в началото Go down
 

Гигантска кръстословица

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 

 Similar topics

+
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Кръстословици :: История на енигматиката :: Любопитни факти и рекорди-
Идете на: